Al zoekende naar de voorouders van mijn oma van vaderskant Stijntje Susanna Brink, kwam ik aan haar moederskant al gauw terecht in de omgeving van Scherpenzeel. Een hele interessante bron voor die omgeving is de website van de Vereniging Oud Scherpenzeel. Ik kan mijn gegevens nu aanvullen met wat ik gevonden heb op die website.
Het gekke is, dat ik in die hele rits ook een echtpaar tegenkwam: Aart Jansz Kreunen (Kreun, Kruenen, Kruin, Cruijningen) en Trijntje Does, waarvan vermeld staat dat ze beiden en twee van hun kinderen in Hilversum geboren zijn. Voor Trijntje en de kinderen klopt dat wel. Helaas is het gedeelte 1689-1766 van het Gereformeerde Doopboek van Hilversum bij een brand in 1766 verloren gegaan.In 1767 werd daarom een reconstructie aangelegd aan de hand van door inwoners van Hilversum verstrekte gegevens. Dus is het niet met zekerheid na te gaan waar hij geboren is.
Bij diverse gepubliceerde stambomen op o.a. Geneanet en Ancestry staat dat zijn ouders Jan Kreunen en Hendersken ten Damme uit Borculo zijn, maar daar kan ik geen bewijs voor vinden, want alle kinderen van dat echtpaar staan vermeld in het doopboek aldaar, maar er komt geen zoon voor die Aart heet.
Tijdens mijn zoektocht naar Does en Kreunen vond ik een link naar twee documenten van onze afdeling Gooiland van de NGV: “Gooise Geslachten” waar op pagina 180 Trijntje Does voorkomt en “de Gooise Matras” die op pagina 98 de Genealogie van Aart Kreun bevat. Aart en zijn vrouw zijn mijn oudovergrootvader en oudovergrootmoeder. Ik stam af van hun dochter Lammertje Aartse Cruijningen.
Daarnaast zijn de genealogische data van Gooise Geslachten en de Gooise Matras ook (samengevoegd) op Geneanet te vinden: (wel eerst inloggen)
https://gw.geneanet.org/gooisegeslachten_w?lang=nl&p=trijntje+cornelisd&n=does&oc=0&type=tree
I. Aart Jansz KREUNEN werd geboren omstreeks 1736, geboorteplaats onbekend, en werd begraven op 12 mrt 1798 in Woudenberg.
Begrafenisnotities: Het Utrechts Archief, Toegangsnummer: DTB_Archief_Eemland_504 -, Inventarisnummer: 481, Paginanummer: 31
Aart trouwde rond 1757 in Hilversum met Trijntje Cornelisdr DOES, dochter van Cornelis Claesz Does en Lambertje Gijsbertze van Leersum. Trijntje werd geboren omstreeks 1738 in Hilversum en werd begraven op 4 oktober 1797 in Woudenberg.
Huwelijksnotities: www.hilversum.genwiki.net
Begrafenisnotities: Het Utrechts Archief, Toegangsnummer: DTB_Archief_Eemland_504 -, Inventarisnummer: 481, Pagina: 31
Kinderen uit dit huwelijk:
- Marritje KREUNEN werd gedoopt op 3 mrt 1758 in Hilversum.
- Jan KREUNEN werd gedoopt op 2 Sep 1761 in Hilversum en is overleden op 31 dec 1831 in Woudenberg op 70-jarige leeftijd.
- Lammertje CRUIJNINGEN werd gedoopt op 18 nov 1764 in Amerongen, is overleden op 29 mei 1807 in Leusden op 42-jarige leeftijd en werd begraven op 1 jun 1807 in Leusden.
- Willemijntje Kreunen werd gedoopt op 30 aug 1767 in Amerongen.
- Cornelis Kreunen (Cruiningen) werd gedoopt op 24 feb 1771 in Woudenberg en is overleden op 11 jun 1813 in Maartensdijk op 42-jarige leeftijd.
Aart trouwde vervolgens met Grietje Gijsbertsen van den Ham. Grietje werd geboren in 1784 en is overleden op 27 apr 1817 in Leusden op 33-jarige leeftijd.
Algemene notities: https://oudscherpenzeel.nl/genealogieen-2/uitgewerkte-genealogieen/genealogieen-k-tm-l/Kamerbeek.pdf
II. Lammertje CRUIJNINGEN werd gedoopt op 18 nov 1764 in Amerongen, is overleden op 29 mei 1807 in Leusden op 42-jarige leeftijd en werd daar begraven op 1 jun 1807.
Doopnotities: Het Utrechts Archief te Utrecht, DTB Dopen -, Amerongen, archief DTB_RHC_ZO-Utrecht_65, inventaris-nummer 21, 08-11-1764, Amerongen NH dopen 1713-1811, folio 62 en 67
FamilySearch.org, Filmnr.: 007173707, Scannr.: 422
Begrafenisnotities: Het Utrechts Archief, Toegangsnummer: DTB_Archief_Eemland_605 -, Inventarisnummer: 163, Pagina: 53
Lammertje trouwde op 27 nov 1783 in Amersfoort met Gerrit Teunissen KAMERBEEK, zoon van Teunis Harmsen KAMERBEEK en Willemijntje Gerritsen STEENBEEK. Gerrit werd gedoopt op 26 dec 1760 in Amersfoort en is overleden op 11 aug 1828 in Leusden op 67-jarige leeftijd.
Kinderen uit dit huwelijk:
- Teunis,
- Aart
- Willemijntje
- Trijntje
III. Trijntje KAMERBEEK werd gedoopt op 22 nov 1792 in Amersfoort en is overleden op 4 sep 1868 in Utrecht op 75-jarige leeftijd.
Doopnotities: Het Utrechts Archief, Toegangsnummer: DTB_Archief_Eemland_13 -, Inventarisnummer: 29p, Paginanummer: 10
Overlijdensnotities: Het Utrechts Archief, Toegangsnr: 481, Inventarisnr: 446, Aktenr: 1177 https://oudscherpenzeel.nl/genealogieen-2/uitgewerkte-genealogieen/genealogieen-k-tm-l/Kamerbeek.pdf
Trijntje trouwde op 5 nov 1819 in Leusden met Wijnand BRINK, gedoopt 31 maart 1775 in Renswoude, overleden 27 november 1829 in Woudenberg, zoon van Teunis Jansen BRINK en Marritje Wijnen van Ravenhorst.
Huwelijksnotities: Het Utrechts Archief, Toegangsnr: 481, Inventarisnr: 238, Aktenr: 5
Kinderen uit dit huwelijk:
- Maria
- Gerrit
- Lammertje
- Teunis
- Teunis
- Jan
IV. Gerrit BRINK geboren 22 februari 1822 in Leusden, overleden op 1 november 1895 in Leusden, trouwde op 28 november 1846 in Hoevelaken met Stijntje WILLIGENBURG, geboren 4 november 1825 in Hoevelaken, overleden 2 oktober 1899 in Leusden, dochter van Lubbert Willigenburg en Aaltje van de Water.
Huwelijksnotities: Gelders Archief, Toegangsnr: 0207, Inventarisnr: 4072, Aktenr: 8
Kinderen uit dit huwelijk:
- Trijntje
- Alijda
- Wijntje
- Maria
- Lubertus
- Teunisje
- Gijsbert
- Jannige
- Wijnand
V. Wijnand BRINK geboren 15 maart 1866 in Leusden,overleden 25 mei 1945 in Zeist, hij was jachtopziener op het Landgoed de Oude Tempel van de familie van Holthe tot Echten in Soesterberg, trouwde op 13 februari 1890 in Maarssen met Aartje HENDRIKSE geboren 12 oktober 1861 in Woudenberg, overleden op 22 juni 1894 in Soest, dochter van Sander Hendrikse en Sara Kleinveld.
Kinderen uit dit huwelijk:
- Gerrit
- Susanna Christina
- Stijntje Susanna
- Gerrit Alexander
Wijnand trouwde vervolgens met Tettje Posthuma geboren op 13 maart 1871 in Wons, overleden op 26 december 1952 in Zeist.
Kinderen uit dit huwelijk:
- Antje
- Trijntje
- Elisabeth Janke
- Aleida
- Hesselina
- Wijntje
- Gerrit Hidde
VI. Stijntje Susanna BRINK geboren op 12 oktober 1892 in Soest, overleden in Utrecht, trouwde op 18 december 1918 in Utrecht met Ferdinand Karel de Bruin geboren op 25 oktober 1890 in Utrecht, overleden op 13 juni 1967 in Utrecht, zoon van Adrianus de Bruin en Martha Elisabeth Bück.
Kinderen uit dit huwelijk:
- Martha
- Stijnie
- Adrianus Wijnand
VII. Adrianus Wijnand de BRUIN geboren op 3 augustus 1923 in Utrecht, overleden op 8 oktober 2005 in Soest, trouwde op 22 juli 1950 in Utrecht met Theodora Lambertha RIEMERSMA geboren op 12 februari 1924 in Diepenveen, overleden op 21 januari 2011 in Soest.
Ik ben hun oudste dochter Johanna Elisabeth Schley-de Bruin.
Koninklijke onderscheiding voor Wijnand Brink 25 aug. 1933.
Orde van Oranje-Nassau, Graad Zilver
Nummer of Jaar: 7577
Link naar e-Depot:
https://www.nationaalarchief.nl/e-depot-file/e57a1ae8-309d-4550-95c3-0c5ce779042b
Zittend in het midden omringd door hun kinderen met hun gezinnen: Tetske Brink-Postuma en Wijnand Brink.
Afdruk uit het boek “De geschiedenis van Landgoed de Oude Tempel” geschreven door Joost van der Spek.
De hele familie van de oude jachtopziener voor het jachthuis van het Landgoed “De Oude Tempel” in Soesterberg. De foto werd gemaakt ter gelegenheid van zijn afscheid van de familie Van Holthe tot Echten. Bij deze gelegenheid ontving Wijnand Brink een koninklijke onderscheiding. Elisabeth Brink-Drachter staat nog niet op de foto, maar het zou niet lang duren voordat zij in beeld kwam. [toevoeging: zij was getrouwd met Gerrit Hidde Brink]
V.l.n.r. kinderen staand: Tetske Hogenvest, Wim Klomp, Wijnand Hogenvest, Gerda Boom, Stijnie de Bruin, Adrianus Wijnand de BRUIN, Wim Hogenvest.
V.l.n.r. bovenste rij staand: Antje Hogenvest-Brink, Stijntje de BRUIN-BRINK, Ferdinand Karel de BRUIN, Wim Arends, Ko Klomp met Nanda Klomp, Jan Koning.
V.l.n.r. tweede rij staand: Wijntje Brink, Leida Arends-Brink, Trijntje Klomp-Brink, Martha de Bruin, Lies Boom-Brink met Tetkse Boom, Hesselien Koning
Reacties door minishoe