Twintig maart jl. mocht ik plaatsnemen op het stembureau in de Nederlands Hervormde Kerk op het Noordereinde. Ik had mij aangemeld voor de middag, maar bleek ook te zijn ingedeeld voor het tellen.
Had geen flauw idee wat mij te wachten stond want het was de eerste keer en vreesde een lange zit, maar ik moet zeggen dat het een bijzonder leuke ervaring is geweest en de tijd vloog om.
De burgemeester, griffier, hoofd burgerzaken en nog iemand kwamen ook nog even een kijkje nemen en brachten een doosje paaseitjes mee. De hele middag trok een constante stroom van stemmers langs en tussen zes en half acht liep het gewoon storm. De catering, verzorgd door Stefan van het Wapen van Ankeveen, was uitstekend.
Toen om negen uur het stembureau gesloten was konden we gaan tellen. Inmiddels hadden we versterking gekregen. In twee groepen van vier werden alle stembiljetten en dat waren er heel wat, uitgevouwen, gesorteerd en geteld. Dat liep voorspoedig en om 00:20 uur was de klus geklaard.
Dit is zeker voor herhaling vatbaar.

gepubliceerd op 3-10-2019